5.7 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Сведокот во случајот Таргет-Тврдина пристигнал од Дебар со што ги исплашил и...

Сведокот во случајот Таргет-Тврдина пристигнал од Дебар со што ги исплашил и вознемирил странките

Translate (Eng):[gtranslate]

Сведок од Дебар бил присутен на судење во Кривичниот суд, тврди одбраната во случајот Таргет-Тврдина. Претседателот на судот, Иван Џолев за Сител вели дека тоа не е точно. Од прес службата на кривичен објаснуваат дека во судницата влегле неколкумина сведоци ама тие не биле легитимирани од каде доаѓаат. Поради отстуство на странки во постапката, рочиштето се одложило па судот не утврдувал каде живеат присутните сведоци.

Се одложи и судењето за Титаник 3 бидејќи обвинетиот Исмет Гури бил дијабетичар и ја почитувал препораката за хронично болните од кои се бара да не го напуштаат домот. За неговата здравствена состојба, одбраната достави медицинска документација па судењето кое е во завршен збор, судот го закажа за 25 март.

Сител

РЕКЛАМА
- Реклами -