5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Македонците кои допатуваа од Австрија исплашени: Овде во касарната Пепелиште здрав да...

Македонците кои допатуваа од Австрија исплашени: Овде во касарната Пепелиште здрав да си ќе се разболиш.

Translate (Eng):[gtranslate]

Луѓето што пристигнаа во касарната во Пепелиште каде што треба да бидат во карантин поради коронавирусот, се жалат дека немаат најосновни хигиенски услови.

Искинати перници, пајажини на сите страни се само дел од лошите хигенски услови. Овој објект денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска, помпезно го најави пред медиумите, како објект кои ги исполнува сите услови за да бидат сместени овие лица.

РЕКЛАМА
- Реклами -