8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Србија со брашно ќе ја помогне Македонија, изјави српскиот претседател Вучиќ

Србија со брашно ќе ја помогне Македонија, изјави српскиот претседател Вучиќ

Translate (Eng):[gtranslate]

Србија со брашно ќе ја помогне Македонија, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ на вечерашната прес конференција на која најави полициски час во Србија поради се полошата состојба со .

Вучиќ се пофали дека ретко која држава во ЕУ е подготвена како Србија во однос на резервите и снабденоста со храна во овие кризни периоди.

Сигурно сме лидери во регионот, па вишокот на резерви ќе ги поделиме на дел од соседните држави, пред се Република Српска, и Босна и Херцеговина, но и Македонија која побара брашно, а ние ќе одговориме позитивно на тоа, рече Вучиќ.

РЕКЛАМА
- Реклами -