14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Вицепремиерката Голикова -Русија многу блиску до вакцина за Ковид-19

Вицепремиерката Голикова -Русија многу блиску до вакцина за Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Русија го идентификуваше вирусот на коронавирус и во моментов работи на развивање на вакцина – веќе има пет прототипови, рече рускиот вицепремиер Татјана Голикова.
Иако истакна дека иако има пет прототипови на вакцината, таа сепак е почетна фаза на развој.

„Научниците работат напорно за да создадат вакцина. Да, ние сме во почетната фаза, но даваме се од себе “, додаде таа.

РЕКЛАМА
- Реклами -