5.9 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Доколку ми испратите слика како седите дома ќе ви дадам 100...

Шилегов: Доколку ми испратите слика како седите дома ќе ви дадам 100 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Град Скопје ќе ги наградува граѓаните кои ги почитуваат препораките за седење дома како мерка против ширење на корона вирусот.

На твитер профилот на Градот има објавено дека избираат најдобра фотографија на тема „Скопје дома“.

Испратете ни автентична фотографија/видео/гиф од вашиот дом како го поминувате времето поминато во изолација сами, со вашето семејство или милениците со хаштаг #СкопјеДома, а Град Скопје ќе ги избира најдобрите секој ден и ќе им доделува награди во висина до 100 евра – стои во објавата.

РЕКЛАМА

лидер

- Реклами -