2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Свет Не се само старите во опасност ВАКА ИЗГЛЕДА И ЗВУЧИ МЛАДА ЖЕНА...

Не се само старите во опасност ВАКА ИЗГЛЕДА И ЗВУЧИ МЛАДА ЖЕНА ВО ИНТЕНЗИВНА НЕГА ЗАРАЗЕНА СО КОРОНА ВИРУС

Translate (Eng):[gtranslate]

Во видео пренесено преку социјалните мрежи може да се забележи состојбата на млада пациентка која што се наоѓа во карантин на одделение за интензивна нега.

Иако има потешкотии со дишењето и говорот таа своето сведоштво сакала да го упати до јавноста со што ќе илустрира дека ниту поомладите не се толку отпорни на негативните влијанија на Корона вирусот.

Таа притоа упатува порака дека сите треба да бидат внимателни ако не сакаат да завршат во болнички кревет како нејзе.

РЕКЛАМА

bregalnicki.mk

Погледнете го видеото во продолжение:

- Реклами -