6 C
Ohrid
недела, април 18, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Доколку е потребно ќе ги вратиме на работа сите доктори...

Венко Филипче: Доколку е потребно ќе ги вратиме на работа сите доктори кои се во пензија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче на вечерашната втора прес конференција на поставено прашање од страна на ТВ21, рече дека доколку има потреба пензионираните лекари ќе бидат вратени на работа.

Прашањето на ТВ21 беше, дали по примерот на Италија каде во справувањето со коронавирусот се вклучени и студенти во завршни години од студиите по медицина како и пензионираните лекари.

Од вечера во Македонија во 21 часот започнува полициски час со цел спречување и ширење на коронавирусот.

РЕКЛАМА

тв21

- Реклами -