6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Вознемерувачко видео: Каде е сега Венко да ја види мојата малечка Бисера...

Вознемерувачко видео: Каде е сега Венко да ја види мојата малечка Бисера како се бори живот, каде е Заев да дојде сега?

Translate (Eng):[gtranslate]

Неодамна мајката Александра Алексовска објави видео на нејзиниот профил на Фејзбук за нејзиното малечко бебенце Бисера, која е задржана во детското оделение  во државната болница Мајка Тереза во Скопје.

Мајката Александра се жали дека никој не води грижа за нејзиното бебе и дека здравствената состојба му е влошена и наместо да биде ставено на апарати, на бебето му е дадена само кислородна маска.

Таткото изреволтиран го снима прстот на бебето на кое добро се гледа на видеото дека треба да се ампутира, а тој кажува дека чекаат само да му падне. Зарем ова е грижа прашува таткото? Еве го и обезбедувањето дојде да ме исфрли надвор и покажува сила на мене додека мојата ќерка се бори за живот, и ми вика ако не си задоволен да си ја земеш дома. Мајката два дена е со 40 температура и е шест месеци на ова оделение, дали има некој и дали сака некој да ми помогне прашува таткото на видеото???

РЕКЛАМА

Во целост ви го прикажуваме видеото на мајката Александра.

- Реклами -