11 C
Ohrid
сабота, февруари 27, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно видео: Голиот Охриѓанец повторно се шета низ градот, дали полицијата ќе...

Ексклузивно видео: Голиот Охриѓанец повторно се шета низ градот, дали полицијата ќе превземе нешто?

Translate (Eng):[gtranslate]

Голиот човек кој што скоро една недела слободно се  шета низ градот Охрид ги вознемири повторно Охриѓани, овој пат е забележан во непосредна близнина наспроти школото Христо. Охриѓани преку Шило Магазин упатуваат апел дали полицијата ќе превземе нешто, бидеќи гол маж да ви шета низ улици е вознемерувачки и се плашат да излезат до продавница, да не бидат нападнати.

Како што напоменавме пред неколку денови ова е втор ваков забележан случај во Македонија, првиот е во 2010 година во непосредна близина наспроти селото Подмоље кога гол маж со влосипед тргнал да си оди за Скопје.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -