7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Свет Популарниот готвач жртва на вирусот- починал

Популарниот готвач жртва на вирусот- починал

Translate (Eng):[gtranslate]

Популарниот готвач Флојд Кардоз (60) починал како последица на опасниот вирус – коронавирусот.
„Со голема тага ве известуваме дека почина шеф Флојд Кардоз“ – објавиле од „Hunger Inc. Hospitality“ каде што овој популарен готвач работел.
Тие известиле дека Флојд знаел дека е позитивен на коронавирусот од 18-ти март, а во болница бил примен еден ден претходно, на 17-ти март.

РЕКЛАМА
- Реклами -