6 C
Ohrid
недела, април 18, 2021
Почетна Македонија Болницата ''Плодност'' затворена, еден од сопствениците позитивен на Ковид-19

Болницата ”Плодност” затворена, еден од сопствениците позитивен на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

ПЗУ Специјална болница по гинекологија и акушерство „ПЛОДНОСТ“ Битола, од рано изутрина целосно затворена .Како што дознава редакцијата ОхридСкај , еден од сопствениците на болницата ,које и вработен како доктор Гиниколог бил позитивен на тестот за Ковид 19.

За повеќе на следниот линк:

РЕКЛАМА
- Реклами -