5.7 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Немој да фрлате пари на гелови за дезинфекција, кога истиот може и...

Немој да фрлате пари на гелови за дезинфекција, кога истиот може и дома да си го направите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Битолчанецот Дејан Киревски одлучи уште еднаш да ни се најди во нашите најтешки моменти и да ни помогне на сите нас. Овај пат тој ни направи направи гел за дезинфекција.

Погледнете го видеото и направете и вие сами :

Потребни состојки за раствор од 1.2литри

РЕКЛАМА

1.Алхохол 96 % 1 литро
2.Xидроген пероксид 52ml
3.Глицерин 18.5ml
4.Дестилирана вода или вода од чешма зовриена и оладена 130ml

- Реклами -