23.3 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Патниците од Берлин пристигнаа во хотел во Струмица

Патниците од Берлин пристигнаа во хотел во Струмица

Translate (Eng):[gtranslate]

Патниците кои попладнево пристигнаа на скопскиот аеродром од Берлин вечерва пристигнаа во хотелот „Цар Самоил“ во Струмица, каде ќе бидат во следните 14 дена.

Струмичката телевизија Вис објави видео во кое може да се забележи пристигнувањето на граѓаните во хотелот во Банско.

РЕКЛАМА
- Реклами -