7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Забава Еве што научивме од неделите поминати во изолација.

Еве што научивме од неделите поминати во изолација.

Translate (Eng):[gtranslate]

Неколку кратки наравоученија од неделите поминати во изолација.

Кина победи во Третата Светска Војна без да испука ни еден проектил.

Европјаните не се толку образовани како што се чинеа.

РЕКЛАМА

Богатите знаат да бидат помалку имуни од сиромашните.

Нема поп, свештеник или оџа, кој ќе ја спаси планетава.

Здрвствените професионалци се побитни од фудбалските професионалци.

Нафтата е безвредна во свет кој не троши.

Животните во кафез се чувствуваат онака како што ние се чувствуваме во карантин.

Планетата брзо се регенерира без човечко мешање.

Многу луѓе можат најнормално да работат од дома.

Секој може да преживее без џанк фуд.

Да се одржува пристојна хигиена не е до толку тешко.

И мажите можат да готват.

Медиумите се полни со глупоштини.

Актерите се забавувачи, не се херои.

Животот е толку кревок.

- Реклами -