7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Забава Орангутанка видела како луѓето ги мијат рацете, па почнала и таа (ВИДЕО)

Орангутанка видела како луѓето ги мијат рацете, па почнала и таа (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако не веруваме дека постои некој кој не го знае ова, некои работи треба постојано да се повторуваат – миењето раце може да ве заштити најмногу во моменталната ситуација.

Сè што треба да направите е темелно да ги миете рацете со сапун барем 20 секунди, а во случај да ви е потребна подобра демонстрација за тоа, Центарот за големи мајмуни од Флорида има соодветно видео. Снимката од орангутанката Сандра стана вистински хит на социјалните мрежи бидејќи таа се научила да мие раце.

34-годишниот примат бил снимен како ги мие рацете, а од центарот велат дека орангутанката ги видела своите негуватели како го прават тоа, па започнала и таа.

РЕКЛАМА

- Реклами -