10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Резултатите се готови: Бабата на претседателот Пендаровски не починала од Коронавирус

Резултатите се готови: Бабата на претседателот Пендаровски не починала од Коронавирус

Translate (Eng):[gtranslate]

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информира дека резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот се негативни.

– Брисот беше земен посмртно, откако г-ѓа Ѓоргиевска (71) почина вчера на Клиниката за пулмологија во Скопје, како резултат на влошување на општата здравствена состојба предизвикана од хронична болест, поради која повеќе од една година беше со исклучително тешка клиничка слика, велат од кабинетот на претседателот Пандаровски.

РЕКЛАМА
- Реклами -