14 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија 40-годишниот маж од Кочани што почина од Ковид-19 бил бербер, се стравува...

40-годишниот маж од Кочани што почина од Ковид-19 бил бербер, се стравува дека има и други заразено.

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина лицето коешто беше евидентирано како прв случај во Кочани, заразен од коронавирусот, потврди денеска градоначалникот на општината Николчо Илијев.

Станува збор за човек кој има само 40 години. Т

„Изразувам длабоко жалење и упатувам сочувство до семејството на починатиот. Жалам што болеста која го тресе светот однесе млад живот и остави болна празнина во нашата средина, ненадоместлива за најблиските.
Повикувам да не се создава паника, туку смирено, свесно и дисциплинирано сите да се придржуваме кон пропишаните мерки, кои се суштински за спречување на заразата, вели градоначалникот.

РЕКЛАМА

Лицето, според информации од градот било во контакт со многумина. Тој бил познат фризер од Кочани, а според информациите nе престанал да работи и во овој период, берберот исто така го заразин и на градоначалникот Горанчо Крстев.

- Реклами -