2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Свет Вознемерувачко видео: Здравствените работници ги тепаат пензионерите со боксови и клоци во...

Вознемерувачко видео: Здравствените работници ги тепаат пензионерите со боксови и клоци во Италија

Translate (Eng):[gtranslate]

После објавените видеа на интернет и на италијанските медиуми како здравствените работници ги тепаат старите лица и не водат никаква грижа кон нив италијанското обвинителство ќе утврдува дали негрижата е фактор за ширење на епидемијата на коронавирусот во домовите за стари лица во Милано и во цела Ломбардија. Бидејќи во овие установи починати се стотици луѓе. Миланското обвинителство ќе истражува како е решавана пандемијата во 13 домови во италијанската финансиска престолнина и зошто баш умираат толку стари лица.

Истрагата за сега не е насочена ни против едно лице поединечно, но се води и во други градови, односно во Бергамо.

Се истражуваат можни криминални дејствија, вклучувајќи и убиство од невнимание. Италија до сега брои најмногу жртви од пандемијата на коронавирусот, 18.279.

РЕКЛАМА
- Реклами -