23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Пет мртви бебиња за седум дена, од ГАК апелираат родилките да внимаваат...

Пет мртви бебиња за седум дена, од ГАК апелираат родилките да внимаваат на себе..

Translate (Eng):[gtranslate]

Пет предвреме родени бебиња починале за една недела на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје каде што се третираат пациентки заболени, или со сомнеж за КОВИД-19 и сите ризични бремености.

Директорката на Клиниката Викторија Јовановска вели дека станува збор за три пациентки со ризична бременост. Едната била породена со тројка. Кај сите родилки било направено тестирање на коронавирус и тестот бил негативен.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -