8 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Австралија (Видео) Прилепчанец го прави највкусниот бурек во Австралија: Погледнете ја уметноста на...

(Видео) Прилепчанец го прави највкусниот бурек во Австралија: Погледнете ја уметноста на приготвување

Translate (Eng):[gtranslate]

Прилепчанецот Драган Бектеш кој веќе година и половина живее во главниот град на Австралија, Канбера, ја пренесе
преку океанот прилепската мајсторија за правење бурек, што од мал ја научи во Прилеп.

“Мојата пасија за правење на бурек започна пред повеќе од 10 години, а прв пат започнав да работам во бурекџилницата на мојот татко на 16-годишна возраст”, вели тој.

РЕКЛАМА
- Реклами -