22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДанче го победи коронавирусот: Знам дека некои ќе бегате од мене, но...

Данче го победи коронавирусот: Знам дека некои ќе бегате од мене, но немој да мислите дека вие сте херои и дека сте непобедливи.

Драги роднини, пријатели, познаници, добронамерни и вие непријатели… сакам да ви соопштам дека успешно се изборив со оваа катастрофа што не снајде сите – наречена корона вирус и со два негативни теста успешно го совладав!

Да не заборавиме сите сме луѓе, полна вреќа и не знаеме што носиме во себе… не по моја вина, како и многу други и јас бев жртва на овој вирус, меѓутоа успешно го совладав. Како што сум била борец за се друго во животот така се изборив и против ова зло, ги преживеав и сите малограѓански муабети и победив за себе и за својата фамилија.

За сите вас што бевте со мене во овој тежок период па дури и за вас што не бевте, победив за МОЕТО ДЕТЕ, победив за СИТЕ ВАС! А вие не заборавајте да бидете луже, не заборавајте дека не сте непобедливи само изборете се и молете се за вас и вашите најблиски да сте добро и Господ да ве чува!

Бидете ми добри, чувајте се и почитувајте ги мерките кои ви ги кажуваат, само така ќе го зачуваме нашето здравје на нашите сакани.

Ве сакам сите па за брзо да се видиме секако тие што сакаат да ме видат, затоа што свесна сум дека ќе има и такви што ќе бегаат.

И на крај едно големо благодарам до сите што на било кој начин ми помогнаа да не ги набројувам да не пропшутам некој „ВИ БЛАГОДАРАМ ЛУЃЕ“.

Фејсбук статус на Данче Шишовска

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...