7.3 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Македонците во Австралија на нозe: Дијаспората започна иницијатива со цел да и...

Македонците во Австралија на нозe: Дијаспората започна иницијатива со цел да и се помогне на Охридската болница, ќе се купува медицински опрема.

Translate (Eng):[gtranslate]

Хуманоста е голема работа, во овие тешки и неизвесни времиња каде целиот свет го зафати вирусот COVID-19, неподготвени го дочекаа и медицинските работници во Охридската Болница, па затоа управата на Охридското Социјално Друштво „Св. Наум Охридски“ од Мелбурн започнаа иницијатива да и помогнат на болницата, се надеваме сите кои ќе го прочитате овој текст ќе бидете хумани и ќе донирате финансиски средства на сметката наведена подолу.
На Охридската болница потребни и се финансиски средства за да можат да набават
соодветни медицински маски и ракавици.
Вашата финансиска помош е неопходно потребна и во име на медицинските работници кои се борат против Коронавриусот во овие тешки времиња ве замолуваме да донирате со цел да има помогнеме на Охриѓани.
Донациите можат д абидат уплатени на следната сметка:
Bank: Commonwealth Bank
BSB: 063 777
Account Number: 1042 8888
Swift: CTBAAU2S (доколку донирате надвор од Австралија)
Контакт: Васко – 0437 128 565, Дончо – 0434 067 570.
Вашите донации спасуваат животи на луѓе, од се срце ви благодариме.

(фаланга)

РЕКЛАМА
- Реклами -