10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Прилепчанец пукал во куче скитни, по грешка го погодил братучедот.

Прилепчанец пукал во куче скитни, по грешка го погодил братучедот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на вчерашниот ден околу 15: 00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од куќа на ул.„Беровска“ во Прилеп, во сопственост на С.А.(23), со воздушна пушка „норика“ кал.4,5мм, сопственост на А.З. од Прилеп, која ја поседувал со дозвола, С.А. пукал кон куче скитник во неговата бавча, но го погодил неговиот братучед Н.А.(47) во пределот на главата. Н.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА