30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија МЗ: Се шири е-маил со невистинита содржина испратен од лажна адреса која...

МЗ: Се шири е-маил со невистинита содржина испратен од лажна адреса која наликува на Министерството за здравство

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за здравство информира дека меѓу граѓаните се шири е-маил со невистинита содржина испратен од лажна адреса која наликува на Министерство за здравство.

Известен е Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи кој веќе постапува за овој случај.

Официјалната е-маил адреса на ресорното Министерство е: contact@zdravstvo.gov.mk.

РЕКЛАМА

Упатуваме апел до граѓаните да не потпаѓаат на оваа манипулација.

Ширењето на лажни информации, особено во овие кризни времиња, е опасно за здравјето и безбедноста на граѓаните и штетно за целото општество.
zdravstvo3
zdravstvo

- Реклами -