7.3 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Власта потрошила 500.000 евра за пасиштето на Букефал?!

Власта потрошила 500.000 евра за пасиштето на Букефал?!

Translate (Eng):[gtranslate]

На површина од 5000 метри квадратни и инвестиција од 33 милиони денари, зазелени просторот пред Градскиот Трговски Центар, напиша градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ.

Секојдневно ги потврдуваме заложбите за зазеленување и ослободување на просторот, секаде каде е можно и условите го дозволуваат тоа,напишаСаша Богдановиќ.

Претходно градоначалникот Петре Шилегов тврдеше дека станува збор за анонимни граѓани кои го уредиле просторот и дека градот немал право да уредува на тоа место. Но затоа Богдановиќ се пофали дека станува збор за инвестиција од 33 милиони денари или околу 500.000 евра.

РЕКЛАМА
- Реклами -