23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Брендот Made in Macedonia тивко избришан од македонските производи-поколнет на Грција?

Брендот Made in Macedonia тивко избришан од македонските производи-поколнет на Грција?

Translate (Eng):[gtranslate]

Брендот Made in Macedonia за кој Заев и Димитров  уверуваа дека ќе продолжи без проблем да се користи за производите кои се  произведени во нашата држава по се изгледа дека сепак отиде кај грците. Повеќето извозни претпријатија меѓу кои што се и Витаминка и Тиквеш  го исфрлија брендот  Made in Macedonia па сега исклучиво печатат само Северна Македонија на своите производи. Ова го забележаа многу потрошувачи во Македонија како и во дијаспората  па  бурно реагираа по социјалните мрежи. Македонците посебно оние кои живеат во дијапората со гордост ги купуваа овие производи сега се видно разочарана па некои од нив и повикуваат на бојкот.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -