16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Велешанецот Димитар му подари патики на момче кое проси и го замоли...

Велешанецот Димитар му подари патики на момче кое проси и го замоли за една многу важна работа….

Translate (Eng):[gtranslate]

Неверојатно хумана приказна пристигнува од Велес, каде велешанецот Димитар Танев му подари патики на дете кое просело на семафорите во градот.

Исто така тој побара од него да вети и дека ќе оди во училиште, и дека ќе се обиде да заработи без да проси, продаваќи паломи и влажни марамици низ градот !!!

РЕКЛАМА
- Реклами -