18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаРекорден пик -прекуноќ нови 127 позитивни на корона

Рекорден пик -прекуноќ нови 127 позитивни на корона

Денес нови 127 заболени од Ковид-19.
Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од почетокот на епидемијата во нашата земја.
Досега највисокиот пик изнесуваше 107 заболени лица, регистрирани за 24 часа.
Инаку, во текот на изминатото деноноќие на 435 лица им се издадени решенија за изолација, а 75 лица потпишале изјави за самоизолација.
Исто така, по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 641 прекршоци.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...