9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Министерот Филипче со емотивна порака до момчето кое го победи ракот: Онур,...

Министерот Филипче со емотивна порака до момчето кое го победи ракот: Онур, биди среќен и продолжи да се смееш!

Translate (Eng):[gtranslate]

Емотивно видео на кое вработените од Детската клиника го испраќаат Онур дома објави министерот за здравство Венко Филипче. Детето успеа да ја победи битката со ракот.

– Деновиве, нашиот јунак Онур го испративме дома од хемато-онколошкото одделение од Клиниката за детски болести. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш! Го славиме животот со сите деца кои го победиле ракот, тоа се нашите јунаци, непобедливи. Оваа недела е посветена на сите кои го победиле карциномот – напиша Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -