4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Забава Македонката која се омажи за Грк: Љубовта нема предрасуди, човек се сака...

Македонката која се омажи за Грк: Љубовта нема предрасуди, човек се сака каков што е, а не од каде е

Translate (Eng):[gtranslate]

Љубовта не познава граници.  Ова чувство ретко кој може вистински да го опише, бидејќи секој во љубовта ужива посебно, секој ја чувстува различно. Пеперутки во стомакот, целосно треперење кога саканиот ќе не бакне, како да газите на облаци, кога реалноста ни е поубава од сонот.

Никој не знае каде ќе го запознае идниот сопруг, па така и Танкица Коцева Плагиану никогаш не претпоставувала дека својот сопруг ќе го запознае на денот на нејзиниот роденден.  Се сретнале прв пат на море, бидејќи пред две години таа роденденот го прославила во соседна Грција. По само неколку дена Мариос ја поканил да излезат на состанок. И така некако тргнале работите.

„ Не сме многу долго заедно, скоро две години ама вибрираме на иста фрекфенција како да сме заедно од мали нозе“, споделува за Женски магазин Танкица која се омажи за гркот Мариос Палагианос.

РЕКЛАМА

Читајте на Женски Магазин

- Реклами -