2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Автомобил пропадна во канал во Муртино.

(ВИДЕО) Автомобил пропадна во канал во Муртино.

Translate (Eng):[gtranslate]

Автомобил пропаднал во одводен канал во село Муртино, струмичко

Жителите на Муртино велат дека, поради поплавата, возачот на автомобилот со скопска регистрација не видел дека на тоа место се наоѓа одводен канал и мислејќи дека е пат, пропаднал во него.

Очевидците велат дека многупати им било ветено дека ќе се среди овој проблем, но досега не добиле ништо освен празни ветувања.

РЕКЛАМА

Шоферот и неговиот автомобил сепак, биле спасени откако жителите на Муртино веднаш излегле во голем број да помогнат, објави „стримицаденес“ на фејсбук.

- Реклами -