25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија (Видео) Отворен штаб на СДСМ во затворот Идризово: Затворениците бараат ослободување на...

(Видео) Отворен штаб на СДСМ во затворот Идризово: Затворениците бараат ослободување на затворските казни бидеќи биле неправедно осудени…..

Translate (Eng):[gtranslate]

Скандалозни снимки без срам се шират по социјалните мрежи.

Имено внукот на криминалецот Јане Павловски попознат како Јане Тица, сподели видео на својот Фејсбук профил од затворот во Идризово каде во моментов престојува Тица.

На видеата се гледа како се собрани роми, Македонци и Албанци во една просторија во затворот, а на масата има амблеми и пароли на СДСМ информира ифомакс.

На видеата се слуша како тие велат дека се собрале за да му докажат на СДСМ дека се многу јаки, силни и не се даваат.

РЕКЛАМА

Свој збор имаше и Јане Тица кој е најзаслужен за ромите кои од ВМРО-ДПМНЕ преминале во СДСМ како што велат во видеото.

Тие на Тица му дадоа чесен збор дека ќе бидат со СДСМ.

Инаку на видеото свој коментар даде и директорот на Зоолошката градина во Скопје Ѓоргија Галетановски кој под постот на Фејсбук напиша „Јане Легендо“.

инфомакс

- Реклами -