25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Филипче: Се отвораат теретаните, казината и обложувалниците, полека го враќаме животот во...

Филипче: Се отвораат теретаните, казината и обложувалниците, полека го враќаме животот во нормала !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Отворање на казината, на автомат клубовите и ВЛТ апаратите во обложувалниците, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче како дел од мерките за олабаввуање.

Тој информира дека фитенс клубовите и теретаните ќе почнат да работат до крајот на оваа седмица.

Овие мерки за олабавување, како што рече биле разговарани на денешната средба на Комисијата за заразни болести и за овие предлози ќе биде информирана владата..

РЕКЛАМА

Одлучено е да профункционира и јавниот превоз во Тетово – рече Филипче.

- Реклами -