7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Свет Изолацијата не промени сите нас: Фудбалерот Дејвид Бекам започна да се занимава...

Изолацијата не промени сите нас: Фудбалерот Дејвид Бекам започна да се занимава со пчеларство.

Translate (Eng):[gtranslate]

Фудбалската, а може да се каже и модната икона Дејвид Бекам реши да го искористи своето време во изолација на продуктивен начин во една од неговите селски куќи. Бекам започна да се занимава и со пчеларство и произвоство на мед за своја потреба и да ужива во селскиот живот заедно со неговото семејство.

На својот Инстаграм профил, тој споделил видео со своите фанови во кое прави рамка за пчели.

Во видеото се гледа како Бекам се фокусира и вешто управува со чеканот за изградба на кошница, што е сè уште во раните фази на создавање. Во исто време, Викторија, која снима, ја објаснува постапката и коментарите за тоа колку е убаво да имате свој мед.

РЕКЛАМА

Двојката, заедно со нивните тројца помлади деца, поминуваат време во изолација во идиличната селска куќа во Англија, а се чини дека спортската ѕвезда добро се прилагодила на тој начин на живот затоа што на својот профил на Инстаграм често објавува фотографии од прошетки низ околните полиња и ридови.

Да потсетиме дека овој поранешен играч на Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, Лос Анџелес Галакси и ПСЖ е исто така сопственик на лозје, а се занимава со производство на виски.https://www.instagram.com/p/CBlHlg-hfqw/?utm_source=ig_web_copy_link

- Реклами -