11.8 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Херој на денот: Македонски музичар спаси отруено куче. (Видео)

Херој на денот: Македонски музичар спаси отруено куче. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Музичарот и членот на групата Дуо Фламинго, Симеон баба Митревски денеска е херој во Македонија! Неговото добро и храбро срце спаси живот во последен момент.
Како што можеме да забележиме на неговиот Фејсбук профил, Симеон во последен момент спаси куче, кое беше на праг да биде отруено денеска во Скопје!

После неколку часовна борба ветеринарите го спасија животот на кучето, благодарение на Симеон кој во последен момент се избори за животот на невиното животно и му помогна во најтешките моменти!Се надеваме дека сите граѓани во Македонија ќе го следат примерот на Симеон и неговото добро и хумано срце!

магазин.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -