25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Села од Кичево: Ќе се залагаме за демократија и слобода за Албанците

Села од Кичево: Ќе се залагаме за демократија и слобода за Албанците

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села, од Кичево побара да гласаат за него, велејќи дека оваа коалиција ќе донесе промени, демократија и слобода за Албанците. Кампањата на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива продолжи и денеска во тетовските села.

„Нема да ги истераме Албанците од своите работни места, пренесете ја оваа порака, нема да ги истераме Албанците кои се систематизирани и работат во администрацијата, ние на Албанците кои седат дома и добиваат плати ќе им најдеме работни места, оние Албанци кои се во администрација и што некој ги третирал како соработници, ние ќе ги направиме раководители затоа што Албанците се родени водачи“, рече Зијадин Села, претседател на Алијансата за Албанците.

alsat

РЕКЛАМА
- Реклами -