11.8 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Ахмети: Гоце Делчев со кече на главата држел говор пред Албанците, тој...

Ахмети: Гоце Делчев со кече на главата држел говор пред Албанците, тој соработувал од секогаш со албанските и македонските патриоти.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вечерва изјави дека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриоти и дека не се кае затоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија, односно како што вели тој – делчевизмот, јави ТВ21.

„Со Гоце Делчев соработувале албански патриоти и заедно работеле со Македонците за да ги решаваат проблемите на сите граѓани. Затоа мојата порака за младите политичари во оваа држава ќе биде, така како што гледав на дебата, како прават обиди за хегемонија за едно цврство обединување меѓу тие двајца, само и само премиер да не биде Албанец“, изјави Ахмети на митинг кој беше одржан на Камениот мост во Скопје.

Вели дека ако имаат малку почит за Гоце Делчев, да разберат дека тој со кече на главата држел говори пред Албанците.

РЕКЛАМА

Фактор

- Реклами -