15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија 25 годишно момче повредено при пожар на семејна куќа во Охрид.

25 годишно момче повредено при пожар на семејна куќа во Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 05.07.2020 во 12.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на ул.„Крали Марко“, во куќа сопственост на Љ.Д.(59) настанал пожар. Во пожарот со повреди се здобил нејзиниот син Љ.Д.(25) и бил пренесен во Општата болница Охрид за укажување на лекарска помош.

Од страна на Територијалната противпожарна единица Охрид пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

webohrid

РЕКЛАМА
- Реклами -