10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Ахмети се жалеше во Албанија : Заев ќе испие 2-3 чаши ракија...

Ахмети се жалеше во Албанија : Заев ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после се кае што рекол

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера гостуваше во албанската телевизија Сури ТВ (Syri TV), и на прашањето на модераторот зошто лидерот на СДСМ, Зоран Заев на неговите митинзи има оштра реторика против ДУИ и најавува дека ДУИ ќе оди во опозиција, Ахмети одговори дека Заев ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после се кае што рекол.

 

“Заев ќе испие 2-3 чаши ракија пред митинг, па после се кае што рекол. Друго зборува по митинзи, друго мене ми кажува на состанок”, кажа Ахмети, пренесува ТВ21.

РЕКЛАМА
- Реклами -