-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Свет Автобус „слета“ во езеро, најмалку 20 загинати: Камерите снимија страшна несреќа

Автобус „слета“ во езеро, најмалку 20 загинати: Камерите снимија страшна несреќа

Translate (Eng):[gtranslate]

Најмалку 20 лица загинаа откако автобус излета од автопат и падна во вештачко езеро во Аншун на југозападот на Кина.

36 лица се спасени и префрлени во болница, додека спасувачките екипи и натаму ги извлекуваат патниците. Меѓу патниците имало средношколци кои што тргнале на матурски испити.

Како што може да се види на видеото, автобусот ненадејно сврти, удри во банкината и падна во водите на вештачкото езеро.

РЕКЛАМА