Автобус „слета“ во езеро, најмалку 20 загинати: Камерите снимија страшна несреќа

Најмалку 20 лица загинаа откако автобус излета од автопат и падна во вештачко езеро во Аншун на југозападот на Кина.

36 лица се спасени и префрлени во болница, додека спасувачките екипи и натаму ги извлекуваат патниците. Меѓу патниците имало средношколци кои што тргнале на матурски испити.

Како што може да се види на видеото, автобусот ненадејно сврти, удри во банкината и падна во водите на вештачкото езеро.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here