22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Видео: Додека Зибери држи говор се слушаат пукотници и зборовите ''Умри Филипче''

Видео: Додека Зибери држи говор се слушаат пукотници и зборовите ”Умри Филипче”

Translate (Eng):[gtranslate]

Пукотници налик од огнено оружје се слушаат на снимка објавена на социјалните
мрежи од скопски Сарај, каде што обраќање имаше и кандидатот за пратеник, но и
доскорешен директор на Центарот за јавно здравје-Скопје, Арбен Зибери.

Освен еуфоријата и гласното скандирање, во дел од снимката се слуша и извикување
како „Умри Филипче“, што најверојатно доаѓа по разрешувањето на Зибери од
директорката позиција од страна на министерот Венко Филипче. Гласното
скандирање следуваше веднаш по обраќањето на Зибери пред поддржувачите
на ДУИ.

РЕКЛАМА

извор: а1 он

- Реклами -