14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Дебарца Во општина Дебрца до 19 часот правото на глас го искористиле 53,3%...

Во општина Дебрца до 19 часот правото на глас го искористиле 53,3% или 2.360 гласачи

Translate (Eng):[gtranslate]

Излезноста до 19 часот во општина Дебрца е 53,3%, или досега гласале 2.360 граѓани, ексклузивно дознава Шило Магазин за сега не е регистриран никаков инцинден и гласањето се одвива во мирна и демократска атмосфера.

РЕКЛАМА
- Реклами -