27.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаОвој чин треба да биде строго осуден: Знамето на Голема Албанија развеано...

Овој чин треба да биде строго осуден: Знамето на Голема Албанија развеано над Саат кулата во Гостивар (ФОТО)

На социјалните мрежи се спроделуваат фотографии од Гостивар, на кои покрај албанското знаме поставено на Саат кулата, со дрон се вее и знамето на Голема Албанија.

„Знамево мистериозно се појави на Саат Кулата во Гостивар. Гостивар е мултиетнички град, а не град само на еден одреден етникум. Македонскиот народ е гневен од ваквиот чин. Господата од Цивил најостро ќе искритукувате овој чин или ќе молчите? Акција за гневна реакција гниди!!!-порачуваат граѓаните на социјалните мрежи.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...