23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Овој чин треба да биде строго осуден: Знамето на Голема Албанија развеано...

Овој чин треба да биде строго осуден: Знамето на Голема Албанија развеано над Саат кулата во Гостивар (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се спроделуваат фотографии од Гостивар, на кои покрај албанското знаме поставено на Саат кулата, со дрон се вее и знамето на Голема Албанија.

„Знамево мистериозно се појави на Саат Кулата во Гостивар. Гостивар е мултиетнички град, а не град само на еден одреден етникум. Македонскиот народ е гневен од ваквиот чин. Господата од Цивил најостро ќе искритукувате овој чин или ќе молчите? Акција за гневна реакција гниди!!!-порачуваат граѓаните на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -