18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Стојанче Ангелов продолжува со провокациите: Откако ја одбранив Дуа Липа за знамето...

Стојанче Ангелов продолжува со провокациите: Откако ја одбранив Дуа Липа за знамето на голема Албанија, таа ме покани во Лондон да пиеме кафе.

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако стана главна тема на Балканот со поддршката за косовската пејачка Дуа Липа за Голема Албанија“, лидерот на Достоинство продолжува со провокациите.

Стојанче Ангелов иронично на Твитер искоментира дека пејачката го „викнала“ на кафе во Лондон.

РЕКЛАМА
- Реклами -