25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Мизрахи качена на коњ ја предводи коњаницата која оди кон Мечкин...

ВИДЕО: Мизрахи качена на коњ ја предводи коњаницата која оди кон Мечкин Камен

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи коњаницата којашто традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен за да учествува во прославата на празникот Илинден.

blob:https://www.facebook.com/726fee97-f07e-42ee-9347-ecf357215d83

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -