22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Македонците и Србите купиле највеќе невести од Албанија.

Македонците и Србите купиле највеќе невести од Албанија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонците и Србите се лидери за купување жени од Албанија.

Цените се движат од 200 до и до неколку илјади евра, а се пшочесто и Срби се одлучуваат да купат Албанки за брак, вели некогашен службеник за државна безбедност.

-Најчесто овие девојки доаѓаат од Кукуш и други албански места, а цените се од 2000 па до 3000 евра, претходно цените беа поголеми, но сега се намалени бидејќи претпочитаат да ги мажат девојките на запад.

РЕКЛАМА

Се почестои македонци и срби кои не можат да се оженат се одлучуваа да појдат до Албанија и да си најдат девојка.

-Во зима овој вид на “трговија“ е во мирување, но на пролет почнува и време за женидба.

- Реклами -