20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаХристијан Мицкоски: Сите што бараат оставка од мене се блиски соработници на...

Христијан Мицкоски: Сите што бараат оставка од мене се блиски соработници на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интревју за телевизија Сител рече дека сите оние членови и поранешни функционери од партијата кои му бараат оставка, му помагаат на Зоран Заев да направи владино мнозинство.

Ценам дека овие луѓе на заслужуваат одговор јавно. Но, тие луѓе му помагат на Заев да формира владино мнозинство. Изнесуваат лични навреди и фрустрации, но сето тоа не наидува на поддршка во паријата и кај граѓаните. Сите тие заедно на купче остануваат верен коалиционен партнер на Заев и со среќа нека му е, рече Мицкоски.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...