21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Отец Пимен распали по Тричковски: Не, не е слобода на говор секоја...

Отец Пимен распали по Тричковски: Не, не е слобода на говор секоја искажана будалаштина.

Translate (Eng):[gtranslate]

“Кога ќе прочиташ на ФБ гаден пост како оној на Тричковски за Рашела, ти доаѓа да направиш петиција до Марк освен лични податоци на ФБ профилот да депонираме и лекарско уверение дека не држи умот.

Да се разбереме:

Не, не е слобода на говор секоја искажана будалаштина. Нити клетва, нити псовка, ниту навреда. Лошотилок, злоба, ментална болест или неколктура е тоа.

РЕКЛАМА

Убав ви ден. И чувајте ниво”, напиша Владиката Пимен на Фејсбук.

- Реклами -