20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Забава Традицијата мора да продолжи: Сестрите на невестата му скокаат на младоженецот, со...

Традицијата мора да продолжи: Сестрите на невестата му скокаат на младоженецот, со цел да проверат дали може да се воздржи…

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова е еден интересен обичај во Камерун. Сестрите на невестата го тестираат младоженецот со заводливо „танцување“ врз него за да проверат дали може да се контролира себеси. Стар обичај, но традицијата може да биде и интересна.

РЕКЛАМА
- Реклами -