4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија (Фото) Гром удри на 50 метра од тракторист кај селото Опеница-Охрид- За...

(Фото) Гром удри на 50 метра од тракторист кај селото Опеница-Охрид- За среќа нема повредени.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тракторист од с. Куратица на социјалната мрежа Фесјбук објави фотографии од магистралниот пат Охрид – Ресен во близина на селото Опеница, на кои се гледа голем одрон од карпи кој сведочи за удар од гром од денешното невреме.

Како што напиша на неговиот профил, случката била само на 50 метра од него. За среќа нема повредени.

РЕКЛАМА


Охридинфо.

- Реклами -